נושא הבלוג

קצת קשה לדחוס יותר מ- 20 שנות נסיון עם תיב"ם מכני תלת ממדי יחד עם עוד כמה שנות נסיון בהדפסה תלת ממדית לתוך בלוג אחד. אבל, זה כייף לנסות.
הבלוג מיועד למקצוענים ולחובבים ב 3D CAD וב 3D Printing למי שרוצה ללמוד ולהבין יותר על הטכנולוגיה ועל החידושים בתחום. אשמח לתגובות ולשיתוף.

יום ראשון, 14 ביולי 2013

עננים ראשונים מבשרים עידן חדש

סימולציות חוזק בענן, חלק ממערכת פתרונות חדשה
מידי פעם, מתבקש שינוי טכנולוגי משמעותי . בעולם התיב"ם, יש הסכמה די רחבה שהעתיד נמצא בענן.  הדרישות המיוחדות של התחום הדורשות משאבי מחשב קיצוניים  ויכולות ניהול מידע ושיתוף מידע ברמה גבוהה, יחד עם אוסף של תוכנות ואפליקציות מגוונות שמתעדכנות בקצב גבוהה דורשות פתרון טוב יותר ממה שקיים היום בעולם המחשוב האישי. בשלוש השנים האחרונות, מנסות רוב חברות התיב"ם, מי בגלוי ומי בסתר, להגיע ראשונות לשוק עם פתרונות ענן. SolidWorks עם ההכרזה המוקדמת שלה בשנת 2010, לימדה את השחקנים האחרים שעדיף לפתח בסתר מבלי לעורר יותר מידי רעש בשוק . כזכור, ג'ף ריי, המנכ"ל הקודם של החברה, הכריז על הכוונה לבצע שינוי טכנולוגי בפלטפורמה הפופולרית והכניס את מעגל הלקוחות של החברה לויברציה שלילית.  התגובה של הלקוחות גרמה לסולידוורקס לבצע נסיגה לאחור (לפחות כלפי חוץ) והשאירה את הבמה לאוטודסק להיות הראשונה שיוצאת עם יישומים יחודיים בטכנולוגית ענן. אוטודסק, אשר נכוותה גם היא עם מספר הצהרות מוקדמות, מבצעת בשנתיים האחרונות מעבר שקט ועיקש לכיוון הענן ולנטישה עתידית של סביבת הדסקטופ.  השינוי מתבצע במספר מישורים וזו תהיה טעות לראות אותו רק כנדידה ומעבר מתוכנה בהתקנה מקומית לתוכנת SaaS (Software as a Service. את ההשקעה של אוטודסק רואים במספר תחומים, לחברה
תוכנות בלעדיות לסביבה ניידת
יש כבר היום שורה ארוכה של יישומים בלעדיים לסביבת IOS ואנדרואיד, כאשר Autodesk החליטה להיכנס סוף סוף לתחום ה PLM לפני כשנה, היא בחרה לעשות זאת עם תוכנת ענן בלבד - ה PLM360
בשנה האחרונה, כל מי שרוכש תוכנה מאוטודסק, מקבל איתה מספר שירותי ענן ללא תשלום כגון, 25GB אחסון לכל רישיון תוכנה (בסגנון DropBox הפופולארית אבל, פי חמש בנפח) שרותי רנדר בענן, אופטימיזציה וכו'.
כעת, אוטודסק מרגישה מספיק בטוחה בעצמה כדי לצעוד למרכז הזירה ולהיות הראשונה שמציעה מספר יישומי ענן חזקים ואפשרות לכל משתמש לקבל אותם לניסיון.

 Sim360 הוא דוגמה נהדרת לשימוש נכון ביכולות הענן. את התוכנה (מלאה , ללא מגבלות) ניתן להוריד כאן  ל 90 ימים יעילים של בדיקות חוזק לחלקים והרכבות מכל תוכנה, בדיקות תרמיות, קריסה, מאמץ, רעידות, התעייפות ועוד...
התוכנה דורשת הורדה מקומית והחישוב מתבצעת בענן. ממשק המשתמש המודרני דורש קצת הסתגלות כמו גם מערכת ניהול ושיתוף הקבצים המובנת . אבל, המאמץ משתלם. אתם מקבלים מערכת סימולציה מלאה ל 90 חינם ונהנים מביצועי תוכנה שאיננה תלויה בחוזק ה PC שלכם. רק שימו לב שאתם מורידים את התוכנה הראשונה ברשימה ולא את ה PRO שעדין לא נהנית מהממשק החדש ומה PLM המובנה.

גל רז


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה