נושא הבלוג

קצת קשה לדחוס יותר מ- 20 שנות נסיון עם תיב"ם מכני תלת ממדי יחד עם עוד כמה שנות נסיון בהדפסה תלת ממדית לתוך בלוג אחד. אבל, זה כייף לנסות.
הבלוג מיועד למקצוענים ולחובבים ב 3D CAD וב 3D Printing למי שרוצה ללמוד ולהבין יותר על הטכנולוגיה ועל החידושים בתחום. אשמח לתגובות ולשיתוף.

יום שבת, 20 ביולי 2013

מצטערת אבא, התוכנה שלי חזקה יותר

הפוסט הבא מתאר איך תיב"ם לילדים שמחולק בחינם, יכול לבצע משימות שתוכנה ב 50,000 ש"ח מתקשה לעמוד בהן.
123D תוכנת תיב"ם בחינם לילדים

לפעמים, יש כותרות של פוסטים שמושכות אותך בפליאה לעיין בבלוג. כזה היה לי הבוקר, בעודי עובר על הפרסומים האחרונים בעולם התיב"ם, נתקלתי בכותרת הזו "Why surfacing users should learn the API" צמודה למאמר באתר של חברת Javelin, אחת ממפיצות סולידוורקס המוכרות בעולם. עכשיו, גם אם אתם משתמשי תיב"ם וותיקים, רוב הסיכויים שאינכם יודעים מה זה API או, מה תפקידו בסולידוורקס או בכל תיב"ם אחר. בקצרה, API  הוא אוסף פקודות תוכנה המאפשרות בעזרת שפת תיכנות לכתוב אפליקציות.  Javelin, בגישה מעניינת,  מציעים לכם ללמוד שפת תכנות רק כדי להקל על הטיפול בקבצים מיובאים איתם לתוכנה קשה להתמודד . 
בשלוש שנים האחרונות, מסתובבת לה בעולם התיב"ם הטענה ש SolidWorks נשארו מבחינה טכנולוגית מאחור עם קרנל גאומטרי לא מעודכן  ואילו  המתחרים התקדמו מאוד בכל הקשור לטיפול ועריכה גאומטרית  (על הסיבות לכך כבר דנו בעבר בפוסטים קודמים) . הסרטון המצורף, שמטרתו היא להדריך את המשתמש האומלל שקיבל קובץ תלת ממדי,  מציג דוגמה מעניינת. מתוארת בו בעייה אמיתית ביבוא קובץ ל SolidWorlks  והמחבר גם טרח וסיפק את הקובץ להורדה. כפי שתראו בסרטון, מטריד שסולידוורקס לא מתריעה בכלל על בעיה. במקרה הזה, הבעיה מספיק גדולה שניתן לראות אותה ויזואלית, להריץ בדיקה על הקובץ ולהתחיל בעבודה מתישה לתפור משטחים . תאור מפורט של הבעיה והקובץ הרלוונטי ניתן למצוא כאן.
השארת הקובץ כמו שהוא וללא תיקון תכשיל אתכם  בכל הרצה של סימולציה ותגרום בעיות רבות בהמשך לרבות טעויות ביצור. שימו לב, כפי שרואים בסרט, הוספת פריטים על הקובץ לפני התיקון לא מאפשרת לתקן אותו בהמשך. בעבודתי, נתקלתי לא פעם בקבצי סולידוורקס שנכשלו בהרצת סימולציות בדיוק בגלל הפגמים הללו.

סולידוורקס מול אינווטור
את הקובץ הנ"ל הורדתי (כ - SLDPRT של סולידוורקס) וניסיתי לפתוח במספר תוכנות . 
בתמונה המצורפת ניתן לראות את ההבדלים בפתיחה בין Inventor לסולידוורקס. המשטחים החסרים בסולידוורקס נראים בברור .  
עד לפני חמש שנים, בעיות מהסוג הנ"ל היו די נפוצות בתוכנות התיב"ם. תעשיית ה CAD התקדמה מאוד בשנים האחרונות ואנחנו רואים שיפור רב בנושאים הללו. וסולידוורקס ? זה מה שיש ל Jeff Rowe ממגזין תיב"ם לומר על הנושא Where’s SolidWorks?
ואצלי, קראתם את זה כבר לפני שנה 

123D היא תוכנת תיב"ם תלת ממדית להורדה בחינם. התוכנה מיועדת לחובבים וגם לילדים שמעוניינים ללמוד את יסודות התיב"ם ולייצר מודלים תלת ממדים בקלות יחסית. הקובץ הנ"ל שסולידוורקס לא הצליחה לפתוח כהלכה נפתח ללא כל בעיה בתוכנה החינמית 123D וניתן היה להמשיך ולשנות אותו.
כאשר רציתי שבתי תלמד על תיב"ם, זו התוכנה שנתתי לה. זה משעשע לגלות שבתוכנה לחובבים היא יכולה לבצע משימות שהמקצוענים מתקשים לבצע בתוכנה שעולה יותר מ- 5,000 $

גל רז

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה