נושא הבלוג

קצת קשה לדחוס יותר מ- 20 שנות נסיון עם תיב"ם מכני תלת ממדי יחד עם עוד כמה שנות נסיון בהדפסה תלת ממדית לתוך בלוג אחד. אבל, זה כייף לנסות.
הבלוג מיועד למקצוענים ולחובבים ב 3D CAD וב 3D Printing למי שרוצה ללמוד ולהבין יותר על הטכנולוגיה ועל החידושים בתחום. אשמח לתגובות ולשיתוף.

יום חמישי, 13 בנובמבר 2014

הוועידה השנתית הראשונה להדפסה תלת ממדית

תא צילום לתמונות פספוט
פרס הנובל הישראלי, כך קראו בעיתונים  לקרן שהקים המיליונר המנוח דן דוד. דן דוד עשה את הונו בתחום הצילום ובעיקר, מתאי הצילום האוטומטים שכולם הכירו בארץ בשמם העממי - "פוטו רצח". חברי היקר יזהר ניהל עבורו את חברת פומט שהפעילה בישראל עשרות תאי צילום אוטומטי בתחנות מרכזיות, קניונים ומוסדות ממשלתיים. התאים אפשרו לקבל תמונה מצילום פילם תוך 4 דקות. עם השנים, הרלוונטיות של תמונות פספורט מהירות הלכה וקטנה והמכונות פנו יותר לצילומי FUN לאוכלוסיה הצעירה המבקרת במרכזי קניות.
אתמול, בועידה השנתית להדפסה תלת ממדית בשיחה ליד שולחן ארוחת הצהריים,  מצאתי את הגלגול המודרני של תאי הצילום האוטומטים בחזון של שני יזמים נלהבים שישבו לידי . 
כ 400 אנשים הגיעו למרכז הכנסים אווניו לכנס שאורגן על ידי קבוצת אנשים ומחשבים. ההדפסה התלת ממדית תופסת הרבה ענין וכולם רוצים להיות שם ולקחת חלק בדבר הטכנולוגי הבא. בניגוד לטרנדים הטכנולוגים הגדולים הקודמים כמו האינטרנט או התקשורת הסלולרית בהם יש פער טכנולוגי עצום בין המשתמשים למפתחים, הרי שכאן, למראית עין דובר בטכנולוגיה כמעט עממית. כזו שקל להבין אותה , לגעת בה או להשתמש בה גם למי שלא למד הנדסה הוא שרת ב 8200.
שני היזמים מארוחת הצהרים עובדים על הגרסה המודרנית של תא הצילום התלת ממדי או, אם נשתמש במונח היותר מקצועי, סריקה תלת ממדית. החזון שלהם הוא פשוט. כנס לתא אוטומטי. לחץ על כפתור הצילום ו... 4 דקות מאוחר יותר צא לדרכך עם פסל צבעוני תלת ממדי מחומר קשיח. נכון לעכשיו, הטכנולוגיה עוד קצת מפגרת אחר החזון. הדפסה בצבע לא מספיק זמינה, זמן הייצור הוא הרבה יותר מארבע דקות ודי קשה לארוז הכל במכונה אוטומטית לחלוטין הממוקמת בקניון. אבל, הטכנולוגיה מתקדמת די מהר ...
ראשים סרוקים במדעטק
בוועידה הציגו גם מדעטק, המוכרים יותר כמוזאון המדע בחיפה, את המתקן הסריקה התלת ממדית הנמצא בחנות המוזאון ומאפשר סריקה תלת ממדית אישית לבאי המוזאון והדפסה במקום של המודל הסרוק.
הסריקה היא ידנית וההדפסה היא ב ABS צבעוני (צבע אחד). אתם נכנסים לחנות, נסרקים ובסוף הביקור במוזיאון עוברים לקחת פסלון אישי.

כמות המשתתפים ומגוון תחומי העיסוק בוועידה מלמדים שמתפתחת כאן במהירות תרבות שלמה סביב נושא ההדפסה התלת ממדית עם מרכזי לימוד והדפסה, פיתוח תוכנות ויישומים ועוד הרבה רעיונות טובים.  עם כל כך הרבה תשוקה לתחום, נשאר רק לקוות שהדפסה תלת ממדית תהיה המנוע החדש לצמיחה בענף ההי-טק הישראלי
                                                                

לעדכונים כל שבוע במיל, לחצו על הקישור :http://eepurl.com/656QL 

עשרה לינקים קצרים , ללא פרסומות והפרעות

ה Newsletters השבועיים האחרונים מופיעים בלינקים למעלה
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה