נושא הבלוג

קצת קשה לדחוס יותר מ- 20 שנות נסיון עם תיב"ם מכני תלת ממדי יחד עם עוד כמה שנות נסיון בהדפסה תלת ממדית לתוך בלוג אחד. אבל, זה כייף לנסות.
הבלוג מיועד למקצוענים ולחובבים ב 3D CAD וב 3D Printing למי שרוצה ללמוד ולהבין יותר על הטכנולוגיה ועל החידושים בתחום. אשמח לתגובות ולשיתוף.

יום שני, 11 בינואר 2010

הצצה לעתיד או גימיק?


דאסו סיסטמס שחררו תוכנת תלת מימד ל IPhone/ IPod האם זו הצצה לעתיד התיב"ם לעשור הבא? ה- Mobile/ 3DVIA זמינה בינתיים רק ל Ipod/ Iphone לצפייה תלת מימדית במודלים (ראו וידאו למטה) אבל, יש לי הרגשה שה 3DVIA לא תשאר לבד במערכה.


תחת השם 3DVIA מסתתרים מספר מוצרים שונים. נא לא לבלבל עם התוכנה להפקת תיעוד ההנדסי שעונה לאותו השם אבל נמכרת בקרוב ל 10K$ . ה-MOBILE הוא חינמי או לפחות היה חינמי כשאני הורדתי אותו לIpod Touch של הבת שלי. כעת הוא נמכר בחנות האפליקציות של אפל ב 1.99$. לא ברור לי כמה כסף דאסו, שרגילה למכור תוכנות במחיר בן 5 ספרות, מצפה לראות מזה.  
מספר נקודות מענינות שהמוצר מביא איתו:
* מתאים לכל  פלטפורמה, אפל , IPHONE , חלונות, על כולם הוא נראה זהה.
* המידע מאוחסן ב"ענן" לצפייה מכל מקום ומכל מחשב כלומר, המידע התלת מימדי שמור ברשת ומוזרם למכשיר .
* מסך המגע של ה IPHONE מאפשר עבודה בעזרת לחיצה על המסך ומזהה תנועות אצבע ו Multi touch
* יש אפשרות לגשת להרכבות ענק בעזרת חומרה חלשה ולקבל ביצועים נהדרים
כמובן שהתוכנה עדין רחוקה מלהיות שימושית. עדין אין אפשרות לערוך חלקים, לקחת מידות, ולהוסיף הערות. האפשרות לפוצץ את המודל חסרה לי מאוד. מצד שני זה איפון, שימו אותו בשמש והוא כבר ידאג לפיצוץ לבד, או לפחות זו הרכילות שרצה ברשת.
 את הרעיון של צפייה ושיתוף מודלים שתכננתי בסולידוורקס על גבי האיפון אני אוהב. הייתי שמח הרבה יותר אם היה כלי תיב"ם תלת מימדי שיאפשר לי ליצור מודלים משלי על גבי הסמארטפון. תנו לי עריכה תלת מימדית ואני משתכנע בקלות לרכוש IPHONE .
אני גם מוכן לאמץ בשימחה את האפשרות לתפעל את תוכנת התיב"ם שלי בעזרת העברת אצבע על מסך מגע במחשב "אמיתי", נדמה לי שהיכולת הזו היא כבר ממש מעבר לפינה באופן מסחרי ואולי הבשורה תגיעה מישראל למשל,  N-Trig  הישראלית מכפר סבא, מפתחת טכנולוגית מסכי מגע. לפני כמה שנים שיחקתי עם eDrawings על מסך שלהם. היה לי קשה לחזור לעכבר אחר כך.
וכל זה גורם לי להרהר שוב באפשרות החדשה ב SolidWorks 2010 ל"Mouse gesture"  (ראו תמונה) , בגרסת 2010 הזזה של העכבר עם מקש ימני לחוץ, מקפיצה תפריט לגישה מהירה לפעולות נפוצות. התפריט הוא עגול ומחולק לרבעים.  האם זו לא הכנה לעולם של מסכי מגע ?מה אתם אומרים, יש למה לחכות? האם הגיעה הקץ לעידן של עכבר ומקלדת?

תגובה 1:

  1. גל, מרשים מאוד
    אני מצפה לעוד,
    הקורא הנפעם.

    השבמחק