נושא הבלוג

קצת קשה לדחוס יותר מ- 20 שנות נסיון עם תיב"ם מכני תלת ממדי יחד עם עוד כמה שנות נסיון בהדפסה תלת ממדית לתוך בלוג אחד. אבל, זה כייף לנסות.
הבלוג מיועד למקצוענים ולחובבים ב 3D CAD וב 3D Printing למי שרוצה ללמוד ולהבין יותר על הטכנולוגיה ועל החידושים בתחום. אשמח לתגובות ולשיתוף.

יום חמישי, 15 במאי 2014

אוטודסק ואנסיס מצטידות לקיץ

SpaceClaim - נולדה לתת יותר חופש למתכנן
העונה החמה בפתח וכמו תמיד, התקופה שלפני הקיץ מביאה חידושים מעניינים לעולם התיב"ם. 
Ansys רוכשת חברת תיב"ם ו Autodesk מגיבה ברכישת חברת סימולציות.
האם זה  משחק שחמט בין ANSYS  לאוטודסק? אנסיס פעילה כבר שנים רבות בתחום הסימולציה (אנליזות) עם אוסף כלים הנחשבים למובילים בתחום. במשך שנים נמנעה החברה מלהיכנס לתחום התיב"ם ונשארה רק בתחום האנליזות, פעמים רבות כמוצר משלים לתוכנות התיב"ם. לפני כחודש רכשה Ansys את חברת התיב"ם SpaceClaim . בעולם הוותיק של תוכנות תיב"ם SpaceClaim נחשבת לשחקן חדש יחסית, התוכנה הצעירה, רק כ 10 שנים בשוק, הביאה איתה פתרון רענן לתכנון פרמטרי ללא תלות בהיסטוריה.   SpaceClaim הייתה הראשונה לתת פתרון מהיר ונוח לעריכה ישירה של קבצי תיב"ם ומכאן שהתאימה מאוד למשתמשי תוכנות סימולציה כמערכת משלימה שמאפשרת לקרוא קבצי סוליד מכל תוכנה ולהמשיך לתקן, לערוך ולהכין אותם לסימולציה. SpaceClaim לא הצליחה מעולם לפרוץ למרכז הבמה ולהפוך לתוכנת תכנון מקובלת. לא מעט חברות גדולות רכשו את התוכנה כפתרון משלים לטיפול במידע לצד מערכת התיב"ם העקרית אבל, כמות הרישיונות הכללית שנמכרה כל שנה נשארה נמוכה מאוד יחסית לתוכנות הפרמטריות הפופולריות כגון סולידוורקס ואוטודסק אינוונטור. עבור Ansys הוספת תוכנת תיכנון מכני יכולה לתת תרומה גדולה והפחתת התלות בחברות התיב"ם המציעות כולן גם פתרונות מתחרים לתוכנת הסימולציה של אנסיס.
לפני מספר חודשים אוטודסק השלימה את אחת מהרכישות הגדולות בהיסטוריה של התיב"ם כאשר רכשה את Delcam האנגלית. Delcam היא החברה המובילה בעולם בתחום של תוכנות לייצור (CAM) והרכישה השלימה את ההיצע של אוטודסק בתחום שהיא נמנעה מלהיכנס אליו במשך שנים. היום התבשרנו על רכישה משמעותית נוספת מבית אוטודסק של חברת NEi Software על תוכנת ה Nastran  שלה. Nastan היא תוכנת אלמנטים סופיים (FEM) שפותחה לפני כ 50 שנים ב NASA ומתחרה ישירות ב Ansys. שלושה בתי תוכנה מספקים פתרונות המסבוססים על התוכנה -   MSC Software, NEi Software (NEi Nastran) and Siemens.
לאוטודסק יש כבר מספר כלי סימולציה מרכישות קודמות שהבולטים בינהם הם ALGOR , MoldFlow , CFDesign . הוספת יכולות Nastran לכל כלי הסימולציה העשירים הקיימים כבר היום היא צעד נוסף של החברה בניסיון לכבוש את תחום ה HighEnd מחברת דאסו סיסטמס ומסימנס.

גל רז


 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה